Android – Odblokowywanie ściągania aplikacji niezgodnych z danym urządzeniem

operaNa pewno nie jeden użytkownik Androida miał z tym problem, więc postaram się opisać co zrobić, abyśmy mogli daną aplikację ściągnąć z marketu mimo ograniczenia. Oczywiście zapewne nie jest to jedyna metoda pominięcia tej blokady – istnieją przerobione markety czy możliwości zmiany w build.prop nazwy naszego urządzenia, ale myślę, że ten sposób jest najszybszy i najprostszy.

 

Trzy rzeczy zanim rozpocznę opisywanie:
1. Do wykonania tego potrzebujemy Roota.
2. Do wykonania potrzebny jest Android w wersji 2.3 lub wyższej
3. Możliwość ściągnięcia aplikacji nie gwarantuje nam tego, że zadziała ona na naszym urządzeniu (po coś w końcu to ograniczenie w markecie jest ;)), jednak czasem mimo tego, że market twierdzi, że appka jest niezgodna, to okazuje się, że działa ona bez problemów. Przykładem może być tutaj mój przypadek, który zaraz opiszę.

No to do dzieła.

Oczywiście przed zabiegiem Google Play nie pozwala pobrać aplikacji. W moim przypadku będzie to Iron Man 3, który wg Marketu nie jest zgodny z moim HTC HD2:

Image Hosted by PicturePush - Photo Sharing
(pokazuje, że Zainstalowano, gdyż screen zrobiłem już po instalacji gry) – przy okazji, opisywany proces jest w pełni odwracalny 😉

Z pomocą przychodzi appka zwana Market Helper

Możemy ją pobrać tutaj: http://codekiem.com/2013/02/13/market-helper/

Instalujemy ją i uruchamiamy.

Tak prezentuje się owy program:

Image Hosted by PicturePush - Photo Sharing

Zasada działania programu polega na częściowym oszukaniu marketu jakim urządzeniem rzeczywiście jest nasz telefon/tablet. Możemy to zrobić wybierając w lewym górnym rogu Phone/Tablet i potem wybieramy jakieś urządzenie.

Image Hosted by PicturePush - Photo Sharing

Są to sprzęty High-Endowe, więc niemalze wszystkie aplikacje powinny się na nich uruchomić. Po tym klikamy przycisk Activate i czekamy chwilę aż program zrobi swoje. W przypadku, gdy zapyta o uprawnienie Super User – zezwalamy. Po ukończeniu wyświetli nam się komunikat o tym, że od teraz nasz telefon ma inną nazwę i musimy to potwierdzić wchodząc w Google Dashboard. Restart telefonu nie jest potrzebny. Oto efekt 🙂

Image Hosted by PicturePush - Photo Sharing

Jeśli chcemy przywrócić normalne ustawienia robimy wszystko w identyczny sposób, tylko zamiast telefonu wybieramy opcję „Restore”.

To wszystko, mam nadzieję, że komuś ten mini poradnik się przyda 🙂