Windows 8 będzie wydany nieukończony.

Z Intela „wyciekła” ciekawa informacja, mianowicie nasz ukochany kaflowaty system operacyjny od Microsoftu zostanie wydany nie do końca zrobiony. Jak wszyscy pewnie wiemy, Intel i Microsoft współpracują ze sobą więc ta pierwsza firma ma swobodny dostęp do informacji o produktach drugiej, i vice versa. Microsoft najprawdopodobniej chce wydać nieukończony system i poprawiać go w locie. Co więcej, ma być jeden (na razie wiemy tylko o jednym) duży update o nazwie „Blue” który pojawi się za rok, co wprowadzi ? Nie wiemy, na pewno będzie dużo większy niż jakikolwiek service pack ponoć nawet ma aspirować do miana Windowsa 9. Wiemy tylko że będzie jeszcze więcej Metro Modern, większa niezależność od dekstopa no i że ma zostać wydany za około rok.

A teraz trochę przemyśleń.

Taka aktualizacja może oznaczać że Windows przejdzie w stan systemu/dystrybucji ciągłej, co to oznacza? A no to, że kolejna wersja nie będzie tak na prawdę nowym systemem jak XP, Vista czy 7 a będzie to po prostu jedna wielka aktualizacja. A następna wersja systemu do kupienia/pobrania będzie po prostu Windowsem 8 z zrzutką najaktualniejszych aktualizacji. Mi się taka wizja podoba, nawet jeżeli aktualizacje miałyby być płatne (wypluj to!) to na pewno sprawiłyby mniej problemów. Nie byłoby takiej sytuacji jak z Windows Phone 8, wszyscy spełniający wymagania sprzętowe dostaną aktualizacje i już bo nie będzie to najpewniej kontrolowane przez Microsoft a po prostu zostanie taki pakiet udostępniony w Windows Store i już, kto chce ten pobiera.

Dlaczego taka decyzja [o wydaniu niedokończonego produktu]? A no moim zdaniem dlatego, że aktualnie wyłączanie desktopa z użytku byłoby bez sensu, jest za mało aplikacji działających w trybie metro a oddalanie premiery o rok byłoby trochę głupie. Poza tym, jest system z którego korzysta wielu użytkowników > Użytkownicy pobierają aplikacje > Najpewnej z Windows Store > Jako developer widzę zysk. Przy wszelkich wersjach beta no niestety, tych wielu użytkowników nie ma więc i nie ma tego zachęty w postaci możliwości szybkiego zarobku.

Czekamy na więcej informacji na ten temat 🙂